Archive for the ‘Genel’ Category

USC dönemi başlıyor

Sunday, June 19th, 2011

Bu sonbahar USC’de kimya mühendisliği masterına başlıyorum. Fakat, aynı anda normal işime devam edeceğim!

MIT’den mezun olmadan önceden beri yüksek lisans isteyip istemediğim düşüncesi beni rahatsız ediyordu. Çoğu kişi bana iş hayatına atılınca yüksek eğitimin çok zahmetli görüneceğini tembihlerdi. Üç senelik çalışma hayatımda kendimi bu tuzağa düşmeye başlamayı istemedim. Ne kadar beklersem o kadar zor olacak. Şimdiki işimi çok seviyorum. Tecrübe kazandıkça bana verdikleri görevler daha komplike ve ilginç oluyor. Şimdiye kadar okulda öğrenemeyceğim çeşitli şeyler öğrendim. Üstüne alacağım dersler böylelikle daha çok anlam kazanacak ve kazandıracak. Ayrıca ileride PhD düşünürsem, bir okula girmemde ya da karar vermemde yardımcı olacak.

Aynı anda okuma ve çalışma beni biraz ürkütüyor. Zaten şimdiki halimle kendime az vakit ayırabiliyorum. Üstüne ders ekleyince nasıl olacak? Haftada bir koro provalarına ve keman derslerine gitmeye devam edecek miyim? Zaten şimdi az gördüğüm arkadaşlarımı daha mı az görmem gerekecek? Bu sorularla karşılaştığımda aklıma MIT’de bir keresinde yedi ders aldığım dönem geliyor. Hem de o dönem sosyal hayatım da pek canlıydı. Demek ki isteyince oluyor. MIT’e gitmemin en büyük yararlarından biri de o oldu zaten… sandığımdan daha çok şeyin üstesinden gelebilmemin ıspatı.

Bu sizin için ne anlama geliyor? Büyük ihtimalle bloguma şimdikinden daha da az yazacağım! Ama tersi de olabilir. Ne kadar yoğunsam vaktimi o kadar iyi değerlendirebiliyorum. Zaten şimdi bile bloguma o kadar sık yazmadığım için master yapmam herhalde sizin hayatınızı o kadar etkilemeyecek!

En heyecanlandığım kısım da yine konser bileti alırken öğrenci indirimi alabilmek! Çok konsere gittiğim için okulu bitirdiğimden beri en büyük hayal kırıklıklarımdan biriydi de…

Deli Kuş!

Monday, April 18th, 2011

Dün arabamla eve dönüyordum. Bir telefon konuşması yapmak için en yakın parka girdiğimde bu görüntüyle karşılaştım!

ah

Monday, March 21st, 2005

Reed bugün kafamı ısırdı.

Monday, March 21st, 2005

Demin sitenin İngilizce bölümüne yeni quotelar koydum.. isterseniz bakabilirsiniz.

Sunday, March 20th, 2005

Bu akşam liseden arkadaşım Jocelyn’la kahve içmeye çıktık. Her zamanki gibi Anastasia’s adında şık bir kafeye gittik. Ben, blueberryli ve vanilyalı soğuk bir kahve içeceği ısmarladım. Tadı değişikti… sevdim.

e-mail

Sunday, March 20th, 2005

Geçenlerde e-maillara cevap vermediğim için bana birkaç suçlama yapılmıştı. Özür dilerim! Genellikle e-maillere tatillerde cevap yazarım. Meselâ birkaç dakika önce birkaç e-maile cevap yazdım (ve bu maddenin ‘yapılacak şeyler’ listesinde üstünü çizdim.. oley!).

Bu arada birkaç hafta önce queenoflub.com adresime gelen e-maillara cevap yazamayacağımı söylemiştim. Eğer (birkaç hafta alsa da) cevap yazmamı istiyorsanız, gmail adresime yazın. Söyleyeyim dedim..

liste

Saturday, March 19th, 2005

Bahar tatilinde yapmak istediğim şeylerin bir listesini yaptım. Pek uzun bir liste, ama inşallah yazdıklarımın çoğunu yapabilirim.

Eve döndüğüm için o kadar memnunum ki..! Bu semester pek iyi gitmiyor da..

Friday, March 18th, 2005

Bugün hava çok güzel.

spring break

Friday, March 18th, 2005

Yarın bir haftalık bir spring break başlıyor. Ben California’ya döneceğim. Normalde annemler birkaç ay önceden biletlerimi alınca biraz kızıyorum. Ya okulda kalıp bir hafta Boston’u gezip tozmayı planlıyorsam? Ama bu sene eve döneceğim için çok mutluyum. Bu dönem şimdiye kadar pek iyi gitmedi. İpin ucunu kaçırdım bile. Bunun için bir hafta boyunca pırıl pırıl odamda annemin yapıp getirdiği yemekleri yiyip derslerimi yakalamayı planlıyorum. Ve elbette en sevdiğim insanlar olan lise arkadaşlarımla vakit geçirme.. Ve inşallah, haftaya okula yeni bir Melike olarak döndüğümde derslerimin hepsini toparlayacağım.

Tuesday, March 15th, 2005

Bazen çok müzik dinleyince sizin de mideniz bulanıyor mu?